Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktualizace 23.7.2015

16.7. se Jamulínce narodilo 7 pupísků. Někteří kluci jsou ještě k zadání. Štěňátka mají předpoklady pro sport. Více informací o rodičích zde, další info ke štěňátkům zde.

Dneska přidána tabulka jak nám pupíci přibírají - zde.

 

Aktualizace 14.7.2015

Přidány propozice na neoficiální závody.

Nová videa Belgi z kvalifikačních závodů. Všechny naleznete zde

Tyto tři nás "dostaly" na MČR:

1.QZ v Děčíně - 2. jumping

 

 

2.QZ v Kroměříži - sestřih: je tam hodně záběrů na zónovky. Jsem na Belgi hrdá, kromě jedné odskočené houpačky v Brně a nástupky na kladině v Kroměříži, měla všechny zóny :-) Je krásně vidět, jak tam strká většinou zadní nohy...

 

3.QZ v Brně - neuvěřitelné vedro. Psi poskakovali na umělce, pálily je nožičky. I tak Belgi se svou neúnavnou energií dokázala zaběhnout a urvat pár setinek bodíčků. A i tato troška nám pomohla :-)

 

A na tento běh jsem hrdá, bohužel odmítnutí na poslední překážce... to nás asi stálo "bednu", páč tento běh moc týmů nedoběhlo.

 

 

Aktualizace 6.7.2015

Plánujeme neoficiální závody - 4.10.2015. Informace již brzy. Závody budou určeny pouze pro menší počet závodníků - začátečníků ...

Aktualizace 5.7.2015

V týdnu se mi konečně podařilo aktualizovat informace o plánovaných štěňatech. Jamčulínka už má jen pár dní do porodu pregnancy1.jpga tady se můžete podívat na její kalendář ...

Většinu času tráví odpočíváním a v těchto velkých vedrech i chlazením v řece. Zájemci o štěně se mohou informovat už nyní u mě - kontakt zde

belgi-qz-brno.jpg

Belginka se kvalifikovala na MČR v Liberci. Je to moje šikulka. I ve svých 9 letech je dostatečně rychlá, aby stačila těm nejrychlejším a pokud doběhla bez chyby, tak brala nějaké bodíky. Z každých kvalifikaček si přinesla nějaké ty bodíky a i přes chyby, které nám je braly, jsme to dokázali. Jen trocha statistiky: kategorie L 256 startujících/ kvalifikováno 52 - 20,31%, kategorie M 93 startujících/ kvalifikováno 32 - 34,40%, kategorie S 140 startujících/ kvalifikováno 40 - 28,57% (ve startujících jsou počítáni všichni i zahraniční účastníci - to už se mi nechtělo vyhledávat). Takže myslím, že kvalifikovat se v  kategorii L bylo docela náročné... 

Také jsem aktualizovala platby tábora - můžete si zkontrolovat zde.

Aktualizace 20.5.2015

Jak už to tak bývá "ČLOVĚK MÍNÍ, ŽIVOT MĚNÍ" a tak moje plány jak se s Jam vrhneme na letošní agility sezónu vzaly za své. Zranění nohy a nutný dlouhý klid však nechaly prostor na plánování štěňátek, která jsem sice chtěla, ale pořád nebylo kdy.

A protože Jam začala hárat, tak nebylo daleko k činu. O víkendu jsme byli za Pavlou Kodrlovou a jejím Escobar Red Vixen. Krytí se zadařilo a okolo 11.6. nás čeká ultrazvuk a počítání štěnátek.

Během týdne přidám další informace o rodičích sem.qz-decin-2015-belgi-1.jpg

Belginka se bude o víkendu snažit o další bodíky, aby jsme se mohli zůčastnit letošního MČR a budeme fandit všem, co se budou snažit o vyšší cíle.

 

Aktualizace 8.2.2015

Přidala jsem propozice na tábor a seznam účastníků. Prosím všechny, kteří to ještě nestihli, aby zaplatili zálohu.

Dnešní den jsme si s holkama užili na výletě na Květnici. Počasí bylo vskutku "ladovské" a tak se slunečný začátek změnil na sněžnou vánici.

jam-belgi-vyhlidka.jpg  v-postroji-slunce.jpgvyhlidka-na-ranc.jpg

 

 

 

cesta-zpet.jpg

 Vyhlídka na Ranč

 

Na vyhlídce na Květnici        Míříme vstříc novým vyhlídkám wink

 

 

Cesta domů ...

 

Aktualizace 29.10.

Další měsíc za námi.  Jak to shrnout?

S Belginkou jsem se zúčastnila MČR v agility a musím ji pochválit byla moc šikovná. Chtělo to jen trošku víc štěstíčka. V pátečním CACIAGu si doběhla pro krásné 6 místo s časouvou ztrátou, protože jsem 4 překážky před cílem upadla a ona se ke mě vrátila  . Bohužel terén parkuru byl hodně nerovný a po tomto pádu jsem již měla strach a tak běhy nebyly úplně podle mých možností. Co se týče jiných nedostatků, to už bylo všechno probráno na FB a co se týče výsledků běhacích? V jednotlivcích si Belginka doběhla pro 40. místo - s jednou chybou, ale časem na krásné 12.místo ze 100 týmů. V agility jsme bohužel nedoběhly. Družstvo se mi letos podařilo seskládat ze samých belgičáků: Pavla a Krejs, Míša a Daffy, Šárka a Terri a já s Belginkou. V agility jsme moc nepomohli a tak holky doběhly pro 7.místo a v jumpingu se nám zadařilo a tak jsem si doběhli pro krásné 1.místo (Belginka měla 7. nejrychlejší čas) a v celkovém součtu nám to vyšlo na 4.MÍSTO (BRAMBOROVOU MEDAILY). Tímto holkám moc děkuji, běhalo se mi s Vámi krásně. Video od Michala Vokrouhlíka

 

Aktualizace 24.9

Tak a je to za námi. Byť to ještě v sobotu moc nevypadalo, kaja.jpgzávody se vydařily na 100%. Díky štědrým sponzorům firmám husse (www.husse.cz ) a fitmin si skoro každý odnesl nějakou cenu.

Počasí bylo objednáno, sluníčko nám svítilo celou dobu a já se opět připálila. Účastníků nebylo mnoho a tak nám to pěkně odsýpalo. Závodníkům se dařilo i nedařilo, ale hlavně si všichni mohli vyzkoušet jiné prostředí, překážky a závodní atmosféru. Holky ode mne zvládli obhájit a výhodu, že trénují na stejném placu jim přinesla krásná umístění: Erika s Roy 2x 1. místo L pokročilí, Kája s Emou a Uši 2x 1. a 2. místo L začátečníci a Janča s Ušánkem 1. a 2. místo  M začátečníci. Všem ještě jednou blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci.

Tady je odkaz na foto od Jitky Nesvorové

Aktualizace 19.9.

Aktualizován seznam startujících. Protože startovní listina není ještě naplněna, tak PRODLUŽUJI MOŽNOST PŘIHLÁŠENÍ DO PÁTKU 20.9.

Aktualizace 17.9.

img_0221.jpgimg_0220.jpg  img_0222.jpg

 

 

 

 

Ukázka cen na závody a ještě přibudou dobrůtky pro pejsky od firmy Husse a něco i pro páníčky .

Aktualizace 16.9.

Zveřejněn seznam závodníků zde. Neváhejte, ještě máme volné místo!

Aktualizace 10.9

Videjko z IMCA v Maďarské Gyule zpracováno ZDE za natočení děkuji Martině Konečné.

Tento týden bude ve znamení přípravy závodů. Naši sponzoři neoficiálních závodů. Těšte se všichni. Ceny budou stát za to!

logo.jpg

logo_fitmin.jpg

 

 

 

 

 

Aktualizace 21.8

Jak ten čas letí! Léto je pomalu pryč. Hodně se toho událo.dsc_3452.jpg

S Belginkou jsme byly na EO v Belgii. Bylo to krásné - neuvěřitelný areál, nestálé belgické počasí, agility, koupání v kanále, spoust nových zážitků... Foto od Jirky zde a co říci, české repre se letos mnoho nedařilo, do finále postoupila 1x S, 3x M a 3x L. 3.místo v kategorii M obsadila Martina, hned za 2 BOC, v L Terka 5 a Verča 11místo. Já s Belginkou jsme bohužel nepostoupili do finále (i když letos jen o fous - 2.nej tým za ČR, no co se dá dělat. Příště musíme být lepší).

O to větší zážitek jsem měla z finále, kde běhaly skutečně výborné týmy. V kategorii L jsem mezi všemi samozřejmě fandila hlavně českým zastupkyním a pak také Jamčině sestře Juně Simply Divine s Anick a 3/4  sestře FROSTY FOREST ZETA PRIME (Süsi) s Marja. Musím říct, že je skutečně osvěžující, když nějaké jiné plemeno skutečně konkuruje BOC - nic proti BOC. Což Marja se Süsi skutečně dělají (finálový čas s 1 odmítnutím a 1 laťkou 39,782 byl celkově 5tý nejrychlejší!) - obě mám natočené a snad brzy zpracuji a dám na stránky... Co se týče vítězky Janity s Hitty, tak podali velice krásný výkon, finští závodníci mají skutečně neuvěřitelnou techniku!

Jinak Belginka letos díky pomoci od MVDr. Veroniky Svěrákové www.stránky sršela energií i v pondělí po návratu z Belgie, což o sobě říci nemůžu.

Další zpráva není příliš pozitivní, bohužel na sonu u Jamči nejsou žádní potomci vidět a tak jsme se vrátili k tréninku a snad příští rok se zadaří. Takže, kdo máte zájem o štěňátko vydržte!

O víkendu proběhl 2. tábor agility a tentokrát nám počasí přálo. Teplo a sluníčko se dalo vydržet, pesani i páníčci se mezi tréninky chodili naložit do Svratky. Večerní opékání a grilování bylo super, letos jsem si oba táborky skutečně užila - na oba dorazily skvělí lidičkové.

Další letošní novinkou je pořádání neoficiálních závodů agility 22.9. - propozice a přihlášky už zveřejněny zde, neváhejte, počet účastníků je omezen!  

A zároveň už jsem vyvěsila podzimní intenzivky - zářijová je určena pro účastníky neoficiálek jako předtrénink na parkuru a stejných překážkách!

V úhrnu je to snad vše

Aktualizace 20.7.

Belgičina příparva na EO: v týdnu jsme se zůčastnili tréninku agility s Nikol Hanačíkovou a Martinou Vaškebovou a včera jsme navštívili MVDr. Veroniku Svěrákovou www.stránky  a Belginka si náležitě užívala její péči biorezonance na přístroji Bikom.

img_0070.jpg  img_0067.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakonec se dostalo i na mě, což se mým belgičankám příliš nepozdávalo - řekla bych, že mi trošku záviděli. Nikdy bych tomu nevěřila, ale Jamča si bowenovi masáže vždycky velmi užívá a sama si chodí k Verči o přídavek. Takže, pokud můžete vřele doporučuji pro všechny pejsky ....

A s Jamčou se před odjezdem na EO, v úterý, chystáme na sono a uvidíme, jestli už bude něco vidět (jinak bude následovat druhý pokus po příjezdu z EO).

A poslední věc 1. hodina agility je možná už ve středu 31.7 Zdá se, že o prázdninách nechcete zahálet Takže, kdo chce přijít napište mi.

Aktualizace 11.7.

Přidána stránka - plánováná štěňátka a zde jsou fotky z mini tábora s Barčou Sajdokovou.

Aktualizace 9.7.

1. tábor máme za sebou. Moc děkuji Barči Sajdokové za podnětné tréninky .  Byla to skutečně vydařená akce s moc prýma lidičkama. Kombinace agility, společných obídků, večerního grilování, povídání... doufám, že si to všichni užili tak jako já a že se nám zadaří takovouto akci opět zopakovat

Aktualizovala jsem platby na srpnový termín. A vrhám se na doplnění informací o plánovaných štěňátkách.

Aktualizace 25.6.

Zase se toho spousta událo. Cesta do Německa nedopadla dobře  "ženich" nebyl chovný a měl asi 5kg nadváhu. Moc děkuji Vilmě Kracíkové za překlad a Elišce Vernerové za doprovod v tom strašném vedru.

Zato víkendové kvalifikační závody v Žamberku se vydařily. Belginka byla moc šikovná a kvalifikovala se na EO do Belgie i na IMCA do Maďarska . Tak teď už jen vše dopilovat do "dokonalosti" a můžeme vyrazit. Doufám, že se nám to letos podaří i díky táboru s Barčou Sajdokovou.

S Jamčulínou jsme byli v podnělí na odběrech krve, krytí bude pravděpodobně čtvrtek nebo pátek. Na posledního vyvoleného jsem se byla podívat včera, je skutečně úúúžasný. EXCELLENT de Alphaville Bohemia - je z pracovní krve, matka TARGA des Loups de Genain - import z Francie, otec OSCAR de Vulcain pochází ze známé francouzské ringové linie. Ex je hodně kontaktní a socializovaný pes s velkým drivem a zájmeme o aport (celé 2h mi nosil míčky nebo si jej alespoň držel) na pracáka má hezký exteriér a je skoro kvatratický 63/64cm. Tak snad nám to s Jamčulínou vyjde. Jak se vše uklidní, tak sem dám více info.

Jinak připomínám, že ve zítra je poslední agility. V průběhu července TRÉNINKY NEBUDOU! V případě zájmu začneme v srpnu, jinak se na Vás budu těšit v září.

Aktualizace 20.6

Aktualizovala jsem platby táborů a za chvíli vyrážíme do Německa obkouknout Jamulínčínýho "ženicha". Držte nám pěsti, ať to dobře dopadne

Aktualizace 16.6.

Přidány seznamy uhrazených táborů, prosím prokontrolujte si a případně mě kontaktujte.

Jinak Jam začala hárat, takže tento týden ještě pojedu zkouknout krycího psa a jestli vše bude vpořádku, tak příští týden pojedeme na krytí.

Aktualizace 12.9.

POZOR, POZOR:-Dblansko-1.jpg

v neděli 9.9. se holky od nás vydali na neoficiální závody do Blanska A PĚKNĚ TO TAM ROZJELI. Takže Erika a Roy - open 3.m a jumping 3.m, Kája a Ema - open 5.místo a jumping 1.místo  a s Uši open 3.míst , Melanie a Hubert open 8.m a jumping 5.m výsledky najdete  zde. Všem mooc gratuluji, byli jste móóc šikovní . Další fotečky od Melanie zde

A já s Jam a Belgi jsem se vydala do Zlína. Jamčulína se překonala a v LA1 doběhla těžkou zkoušku na 2.místě a v nejrychlejším čase ve druhé(lehké) LA1 jsme se opět zacyklily na slalomu a tak jsme doběhly, ale bylo to  a Haloweenský jumping v maskách Jamča vyhrála a to měla i 2.nejlepší čas - s asi 3 časovými nepřesnostmi(ztrátami). Belginka se snažila, ale bohužel panička pokazila, co se dalo a tak 2xdis a v jumpingu odmítnutí a to se holčička tak snažila všechny zóny byly, všechny laťky zůstaly nahoře... jen ta panička povlávala někde vzadu, ach jo. Celkové výsledky zde.

Aktualizace 22.8.

Léto se blíží ke konci a tak jsem naplánovala 1. podzimní intenzivku, další termíny budou následovat... Tentokrát jsem to pojala jinak a tak se budete moci přihlásit na dopoledne nebo odpoledne dle Vašich plánů. Skupiny budou rozděleny po menším počtu psů, abychom si stále hodně zaběhali U 1. intemzivky je možné  přihlásit se pouze na dopoledne, neboť odpoledne jsem pozvána na svatbu , na další termíny již bude na výběr.

Aktualizace 18.7.2012

Další fotografie od Hanky najdete zde

Aktualizace 17.7.2012

Po dlouhé době zase nějaké informace. Soustředění skončilo a i přes nepříznivé počasí jsme si to snad všichni užili. Kromě agilitění jsme zvládli i táborák a nějaké videjko. Pár foteček od Marušky najdete zde.

A nyní se již s Belginkou chystáme na náš "výlet" na EO do Švédska, kam se nám podařilo nominovat.

Aktualizace 3.4.2012

25.3.2012 Prostějov, Faktor strachu

V neděli jsme se zůčastnili zkoušek v Prostějově. Zcela netradičně 4 zkoušky, 2 rozhodčí v jednom dni. Startovala jsem s Jam v 1 a s Belgi v 3. Oboje se běhalo odpoledne a zároveň. V klídku jsem si dojela na prezenci, ale pak už následoval kalup. Během 3 hodin odběháno 8 běhů (každý jiný). Židličku jsem si odložila u "Lazečáků", ale využila jsem ji jen na přezutí. 

Holky běhaly báječně, já jsem opět zaostávala. Ale už to bylo lepší než v Motěšicích.

Jam: doběhla 3 běhy za 4 - ten poslední jsme se diskly jen proto, že mi spadla z kladiny a já chtěla opravit i náběh a tak jsme to vzaly znovu přes tunel. V prvním běhu od Slávky Podmolové měla Jamča 2 chyby(áčko a kladinu) a nejrychlejší čas - o 3 vteřiny! Myslím, že ji chyby neurychlily, protože u ostatních áček už se trefila a kladina ji spíš stála čas navíc neboť se točilo úplně zpět. Velkou radost jsem měla z toho, že áčko měla 2:1(ano:ne), ale bohužel jsme začaly bojovat s kladinou, doma ji běhá hezky, ale na závodech to bere větší rychlostí. Na všech parkurech ztrácela rovnováhu (u poslední i spadla) a jak si přibržďovala, aby nespadla, tak jí pak nevycházely kroky na konci. No chvíli to asi bude trvat, než se mi srovná. VIDEO ZDE

Belgi: běhala moc krásně. Belginku musím pochválit, protože ze všech čtyř běhů měla všechny zóny - kladina, áčko i houpačka. Výsledky 1.MÍSTO - čistý běh a 3xdis. U prvního běhu byl dis mojí chybou, kdy jsem ji příliš stáhla a protože jsem si chtěla opravit celou sekvenci - DIS, u dalších běhů byly disky jen otázkou mojí koncentrace. Což jsem si také uvědomila v momentě, kdy mě Belgi podmetla poté, co jsem jí řekla tunel a stála jsem jí v cestě a snažila se ji vytlačit tělem.... pěkně jsem se proletěla vzduchem a následně mě bolela noha a rameno až do čtvrtka.

Jinak musím pochválit organizaci, bylo to rychlé, výsledky i startovky včas.... kloubouk dolů před všemi.

Aktualizace 28.3.2012

Vloženy videa z Motěšic, aktualizovány přihlášky na tobory a intenzivky:-) Článeček a videjko z 4Faktor, Prostějov snad přidám dnes.

Aktualizace 27.3.2012

17.-18.3. Motěšice

Agilitní sezónu jsem začala na CSI v Motěšicích. Tyto závody jsem si vybrala, protože sem jezdí hodně dobrých zahraničních týmů. A skutečně se sešlo neuvěřitelné množství závodníků, převážně v kategorii large. A kromě toho vyšlo i krásné počasí:-) Až mi bylo líto, že se běhalo v hale.

Jela jsem s Luckou Vytrhlíkovou a Pavlou Vorlovou už v pátek, móóc holkám děkuji za servis, tentokrát jsem se jen vezla a nemusela nic zařizovat. Holky pomáhaly a tak jsme vždy přijely brzy. Bylo krásně a tak jsem toho využila a s Belgi a s Jam se ráno pořádně prošla.

Co se týče běhání, tak to vypadalo skutečně hrozně. Tedy moje výkony byly neuvěřitelné z cca 10 parkurů jsem si na 6 naplánovala, něco co nebylo možné stihnout(Belginka nebo Jam byly asi 5 metrů přede mnou a já měla naplánovanou otočku na čelo....), ach jo 

Výsledky:  

Belgi 4xDIS, 28.místo z 62 týmů (1chyba a necelé 2vt. na nejlepší BI od Silvie Trkman) a 12.místo ze 131 týmů ("čistě" - tedy opět jsem na parkuru zakufrovala a na posledních 3 překážkách ztratila tak 2 vteřiny:-(). Belginka hezky zvedala nožky a tak jí laťky hezky držely - snad jí to vydrží, bohužel jsem po zimě pořádně neprocvičila kladinu a tak mi ji do boku "pěkně" odskakovala. Musíme na to vlítnout, ať se to zase srovná. VIDEA ZDE

Jam 5xDIS a krásné 2.místo z 32 týmů (1 odmítačka a asi půl parkuru jsem povlávala za ní:-((, NEUVĚŘITELNÉ i s touto velkou časovou ztrátou měla postupovku 4,9). Byla to Jamčiny 1. závody a největší radost jsem měla z odložení. S tím hodně bojujeme a tak u 4 parkurů počkala, u posledních 2 už jsem ji musela vracet - nakonec zůstala. Byla jsem spokojená, protože běhala úžasně, naše disky se odvíjeli od klasických začátečnických chyb, seběhání se a toho, že nemá naučené některé překážky(kruh, látkáč apod.). VIDEA ZDE.

Jinak, co mi umožňoval čas, tak jsem koukala na large konkurenci. Některé výkony byly úžasné např. Silvia a BI - ta prostě ty překážky obtékala nebo Želko Gora s Tipem a jiní..... Celkové výsledky ZDE

Aktualizace 21.3.2012belgi.jpg

BELGINKA DNESKA OSLAVILA 6 LET  

VŠECHNO NEJLEPŠÍ A AŤ JSI POŘÁD TAK VESELÁ A AKTIVNÍ

Ze starších novinek: 3.3. jsme byly opět na tréninku u Barči Sajdokové. Belginka měla čerstvě stržený drápek, tak jsem ji šetřila. Jamča běhala "normálně". Bohužel z videjka toho mnoho není. Většinou mám natočené, jak Jam nesedí na startu a já ji vracím. Všechny zónovky odměňujeme a tak zatím neběhala moc překážek vkuse... zkusím z toho něco vytáhnout.

11.3. proběhl na ranči seminář pod mým vedením. Všichni dorazili včas a tak jsme začali stavět. Po drobných nesnázích s kladinou a s tím, abych se do malého prostoru vešla jsme začali a běhali jsme až do půl 7 večer. Doufám, že si to všichni užili.

 Aktualizace 26.2.2012

Aktualizovala jsem seznamy na intenzivky. Bohužel mi nějak blbne mail, prosím tedy ty, co jim do 3 dnů neodpovím(nepotvrdím) přijetí přihlášek na intenzivky nebo tábory, aby mě zavolali! Všem děkuji.

Aktualizace 23.2.2012

Takže jen v rychlosti:

11.února u nás byla chyropraktička, která k nám dochází na nápravu ke koníkům. Tentokrát se mi ji podařilo odchytit a prohlédla mi obě holky. A odsouhlasen výborný fizycký stav. Dále jsem nechala udělat Jamči odběr krve a také tyto výsledky jsou dobré. Jsem ráda, že mohu být klidná.

12.2. u nás na ranči proběhl trénink skokové gymnastiky podle S.Salo pod vedení Elišky Dolníčkové. Byla jsem velmi zvědavá neboť se o této metodě hodně mluví a tak jsem využila možnosti a zkusila si to. Počasí bylo mrazivé, ale slunné a tak jsem ze začátku neměla takový pocit zimy, hlavně na sluníčku.

Po krátkém úvodu jsme se vrhli na cvičení. Začali jsme dvojskokem s regulátorem a následovali řady rovně, zatáčky a nakonec i esíčko. Bohužel, protože jsem si to zkoušela s Jam i Belgi, tak jsem neměla možnost sledovat ostatní(tolik, kolik bych chtěla).

Holky byly šikovný a kromě toho, že Jam nemá dostatečné odložení (chybělo nám u "esíčka") tak byly pochválené. Hezky jim to šlo...ostatně tady je krátké videjko, co více dodat.

Aktualizace 11.2.2012

Doplnila jsem všechny výstavy u Jamči a konečně upravila video z tréninku u Barči Sajdokové, videjko ZDE. Bohužel z druhé části jsem nic nevydolovala, bylo to moc tmavé

A jedno letní video Jama a její složená zkouška HWT Ts

Aktualizace 7.2.2012

Aktualizovala jsem seznamy účastníků na intenzivky. V neděli u nás na ranči proběhne kurz pod vedením Elišky Dolníčkové - skoková gymnastika podle S.Salo. Už se těším, i když ty mrazy, to je katastrofa.

Aktualizace 6.2.2012

V neděli 5.2. jsme se vydali s Jam na MVP v Brně. I když výstavy nemám zrovna v oblibě, tentokrát jem byla ráda, že jedu na akci, která se koná ve vytopené hale. Ráno u nás byla teplota okolo -18C, brr.

Posuzovala Brigitta Kremser ze Slovinska a velice pečlivě probírala beardetku za beardetkou a - pak se konečně dostalo na belgičáky a šlo to šup, šup.

mvp-brno.jpg

Tak tak jsem dorazila ke kruhu, abych si našla číslo, nachystala dobroty a nasadila Jam vystavovačku. Proběhli jsme se okolo, tam a zpět, do postoje. Musím Jamču pochválit, skutečně se tentokrát snažila. Žádné sedání, lehání či dokonce štěkání, co předvedla minule. Naše tréninky se vyplatili. V třídě pracovní jsme byli sami a tak jsme dostali V1, CAC. A pak už si nás v kruhu nechali, znovu jsme se proběhli, paní rozhodčí se koukla na "kukuč" každé fenky a už nám blahopřáli jupí CACIB . Moje překvapení bylo tak velké, že se diváci až rozesmáli. Skutečně jsem to nečekala, většinou do kruhu chodím "jen tak do počtu". BOB vyhrál pes, Jamča proti němu vypadala jak miminko.

Naše mise tím byla skončena, podařilo se nám dostat poslední CAC, co jsme potřebovali na získání ČESKÉHO ŠAMPIONA.

A nyní se již budeme věnovat jen sportovním záležitostem a to pasení a hlavně agility. Na jaře se chystám s Jam začít závodit, ale do té doby máme ještě moc práce. Tak abychom si neutrhli ostudu.....

Aktualizace 31.1.2012

Intenzivka 11.3. je již plná na duben jsou ještě 4místa, seznam účastníků zde.

Aktualizace 30.1.2012

Přidala jsem první seznamy účastníků na tábory, začínají se plnit a tak prosím ty, co chtějí jet ať mi pošlou alespoň přihlášku a na termínu zaplacení zálohy se domluvíme.

Jinak o v sobotu jsem se s holkama vydala na trénink k Barči Sajdokové. Bohužel to máme trošku z ruky, ale pořádně jsme si zaběhali. Bylo to přesně to, co jsem potřebovala. Bohužel sama se nevidím a doma mě nikdo nenatočí, takže odborné oči jsem uvítala. Snad vyjde nějaké videjko Belginky, bohužel se brzy setmělo a bylo málo světla na focení i natáčení. Uvidím, jestli z toho něco bude.

Aktualizace 26.1.2012

Přidala jsem termíny a propozice na jarní intenzivní tréninky ZDE

 

 

Pro kontrolní odběry jsem se rozhodla poté, co mi zemřela moje první belgičanka Abba (na trombozu, ale delší dobu se léčila na selhávání ledvin s velice neperspektivní prognozou-dávali jí tak měsíc max půl roku). Obden musela chodit na infuze atd. Kdybych nechala udělat odběry dříve, tak by možná ....   a tak moji psi chodí na kontrolní odběry alespoň jednou za rok, nejlépe před očkováním. Abych si byla jistá, že naočkuji opravdu zdravé psy, kteří se budou schopni vyrovnat s naočkovanými látkami.

 

 

Kladina i tunel jsou již prodány.

Aktualizace 8.1.2012kladina1.jpg

Na nový rok nám Martin Nehyba přivezl doupravenou kladinu z hliníku a tak, kdo by měl zájem PRODÁM tu svou starší KLADINU. JE VE VELICE DOBRÉM STAVU, CELODŘEVĚNÁ S KOVOVÝMI PODPĚRAMI A STOJNAMI, POGUMOVANÁ, DÉLKA 3,8m - KAŽDÝ DÍL(odpovídá tedy novému řádu). Další fotografie zde

Včera jsme se s Jam zůčastnili národní výstavy v Brně. Kdyby jsme nejeli bylo by to lepší... Kromě toho, že jsem nemocná, tak i paní rozhodčí mě VELICE překvapila. S Jam jsme nastoupili do třídy pracovní a s námi ještě jedna nepříliš hezká pracanda. Paní rozhodčí však Jam vytkla, že je příliš subtilní a kostnatá a protože jsou jí již 2 roky neodpovídá tak standartu a tak nám zadala VD2 - až prý zmohutní, tak určitě bude vyhrávat, protože má krásnou hlavu a celkově je kompakntní... pracanda sice nebyla tak hezká a řetízkáč jí sundali až před kruhem, zato už s hrudníhem a asi o 10 cm vyšší - dostala V1. Paní rozhodčí to skutečně sekala, až jsem se nestačila divit. Alespoň, že Dargo s Vilmou vyhráli a to inejen  výstavu, ale i v obedienci tř. 2 .

Aktualizace 20.12.2011

O víkendu jsem přidala propozice a přihlášky na letní agility tábory. Již tradičně k nám přijede Martin Nehyba, tentokrát bez Verči, která v období letních prázdin bude mít termín porodu. Oběma moc gratuluji a přeji zdravého a hodného potomka a protože se loni osvědčil, tak bude i MINI tábor pod mým vedením. Podrobnosti zde.

3.12.2011 Horka nad Moravou

V prosinci jsme se s Belginkou zůčastnili posledních letošních závodů a to 3.12. v Horce. Posuzoval Tomáš Glabazňa a již tradičně stavěl netradiční parkury. Některé prvky byly hodně zajímavé a asi je u nikoho jiného neuvidím. Do Horky jsem se odvážila poté, co mi někdo řekl, že povrch na listopadových závodech poctivě udusávali a nikdo se nebořil. A skutečně musím říct, že povrch byl luxusní - měkký a zároveň se nikdo nebořil.

V jumpingu jsem si nedala pozor a Belgi jsem po slalomu poslala na opačnou stranu, zbytek parkuru byl hezký a čistý - disk. LA3 se nám povedlo. Asi proto, že Belgi byla celá "zpomalená" a já byla úplně všude před ní. Čistý běh nám mezi 12 startujícími přinesl 1.místo. V agility jsem odflákla otočku za dálkou a stahovačku na skočku a tak se Belgi nestihla srovnat a vzala laťku. Následně jsem ještě měla "moc času" a tak jsem běžela až za skoučku(i když jsem to chtěla jít ob překážku) a vyrobila jsem tak odmítačku a to stačilo na 13.místo ze 40 large.

Velkou radost jsem měla z provedení zón. Belgi se podařilo bezchybně překonat všechny a to i přesto, že po většině se točilo případně rovnou stahovalo zpět. Největší pak z houpačky, se kterou bojujeme a bojujeme. Celkové výsledky zde 

Aktualizace 20.11.2011

17.11 jhala.jpgsem den naší "svobody" oslavila celodenním tréninkem. I když ve čtvrtek bylo nejhorší počasí z celého týdne, na intenzivku dorazili všichni účastníci. Bohužel kvůli počasí jsme se vůbec nepodívali ven a byli jen v hale.

Písek byl poměrně namáhavý terén a ke všemu se přidala hodně vlezlá zima. Všichni se statečně prali s terénem a pořádnou zimou a i tak byly ohlasy kladné. Snad si z tréninku odnesl každý nějaké náměty na zlepšení.

Všem děkuji za příjemě strávený den, který bych někdy na jaře a za lepšího počasí chtěla zopakovat.

sipky.jpgTýden od 14. jsem si pořádně užila. Po dlouhé době následovala týdenní dovolená, kterou jsem strávila s pesanama na ranči. Každý den jsme si trošku zatrénovali agility a hlavně na Jam to bylo znát. Během jednoho týdne zvládla přechod z 2x2 na slalom o 10 tyčkách a hlavně jsme konečně začaly trénovat zónovky. Konkrétně jsme se zaměřily na kladinu. A Jam po pár "zaklikání" pochopila a skutečně se trefuje na sbíhané zóny, mám z velikou radost.  Zatím jen s hračkou za zónou - tedy konkrétně jsme se dopracovaly kladina - tunel - kladina - skokovka - hračka (obě zóny proběhnuté). Je to zlatíčko, něco jí ukážu a ona to dělá... Samozřejmě, teď nám to již půjde pomaleji neboť zase musím do práce a tak se k tréninku dostaneme zase jen sporadicky.

S Belginkou jsme také trénovaly a to hlavně jednotlivý skok, samostatnou houpačku a sekvence o více překážkách. Zůročit naše snažení bych chtěla na posledních letošních závodech a to 3.12. v Horce. Snad se nám zadaří.

Aktualizace 8.11.2011

Libhošť, 6.11.2011

I sem jsem se rozhodla jet až na poslední chvíli. A to i z toho důvodu, že Belginka poslední dobou nebyla na tréninku u ovcí a to s vždy podepíše na jejím "nažhavení". V Libhošti mají hodně chodivé ovce(nezvyklé na tradiční styl) a tak je to hodně na škodu.

Dověděla jsem se, že HWT budou zkoušet i někteří belgičci a hlásili i hezké počasí a tak jsem jela. HWT se šli netradičně dohromady borderky i jiná plemena. Vzhledem k ovečkám, tyto zkoušky z asi 12 psů dokončilo jen pár. Mezi nimy i Iveta Matzenauerová s Jimem, byl to zážitek na ně koukat! Pak se pouzovaly dohromady vlohy tradiční styl (p.Škůrek) a IHT 1 borderek (p.Gavendová). A tak jsem jen otáčela hlavu z jedné strany na druhou a koukala a koukala a taky trošku fotila . FOTO ZDE

S Belginkou jsme nastoupily skoro až na konec na IHT 2, bohužel celý den odpočinku se podepsal. Belgi byla jak z divokých vajec, prostě nešla zastavit. A i když už normálně chodí docela slušně, tady se tedy předvedla. Ovce hnala strašným tempem a k tomu ještě i ovce letěly - pořád braly čáru. Udržet je chvíli vklidu na zapasení byl docela problém. Pak jsme zamířily nahoru k jejich "útočišti" a to už prostě nešlo.... utíkaly pořád nahoru, trhaly se. Belgi se je snažila udržet ve stádě .... prostě jsem raději odstoupila, než bych si úplně zničila, co jsme s Belgi pracně trénovali.

Otázka jestli by jsme zvládly parkur dokončit? Nevím, bylo by to hodně náročné... věřím, že by je Belgi udržela, ale za jakou cenu......

MVP Praha, 5.11.2011img_2916.jpg

Na poslední chvíli jsem se rozhodla Jam přihlásit na výstavu. Tato "psí" činnost mě příliš nebaví a tak ji ani nevyhledávám.

Na mezinárodní výstavě v Praze se Jam líbila, třída pracovní: V1, CAC. Jsem na ni náležitě hrdá, že již ve věku 21 měsíců jsem ji mohla nahlásit do třídy pracovní (tedy mohla jsem ji nahlásit již od 18 měsíců, kdy získala zkoušku HWT), i když "výstaváci" tuto třídu berou jako podřadnou.

Aktualizace 19.10.2011

Šlapanice, 9.10.2011

Na poslední chvíli jsem se rozhodla zůčastnit závodů agility ve Šlapanicích. A to čistě z tréninkových důvodů. Lasie totiž řeší zónové překážky a to pouze ty cizí. A když jsem se hlásila s Lasií, tak jsem nemohla opomenout Belgi. A tak jsem v neděli ráno vyrazila.

Po příjezdu jsem postavila stan a dobře jsem udělala, docela se nám rozpršelo. Po prozkoumání startovní listiny jsme zjistila, že s Lasií jdu hned 1 a s Belgi až skoro naposledy. Tedy jsem vyrazila na prohlídku. Pro mě nová skutečnost, že musím prohlíže pro dva psy a k tomu ještě pro každého jinou trasu. Trošku se to podepsalo na našich výkonech. S Lasii jsme nastoupila na jumping - a musím ji pochválit, povedl se nám a i když to nebyla žádná závratná rychlost, doběhly jsme čistě na 6. místě. S Belginkou jsem bohužel doplatila na startovní číslo a to poté, co jsem asi u 6 překážky zjistila, že se do toho nemůžu "opřít" a už jsem povlávala daleko za Belgi. Pak následovala diskvalifikace asi 3 překážku pře konce, kdy jsem to již neukočírovala.

Další Lasinčiny starty se nesly v duchu "já na tu zónovku nejdu" a tak jsme se proodmítaly do diskvalifikací. Ale musím ji pochválit v A1zkoušce se jí nelíbila kladina i áčko a v openu již kladinu přeběhla normálně. Bohužel áčko se jí ještě pořád nelíbilo.

Belginka v A3 "zapoměla" zastavit na houpačce a tak jsem ji preventivně vrátila - dis, jinak docela hezké. V openu jsem to zúročila a kromě pozdního vedení, které nás stálo čas, tak Belgi shodila jednu laťku - celkem 10.místo a 2.nej čas.

Brzy se mi snad podaří přidat video jumpingu Lasie na ostatních toho bohužel moc vidět není.

Mimochodem se celé závody pro mě nesly v duchu MS v agility v Lievinu a díky Pavle Vorlové jsem měla průběžné zprávy, co se děje. Po ukončení závodů jsem rychle jela domů a k počítači. Nervy byly veliké a všem moc gratuluji, alespoň k "dílčím" úspěchům. Letos k tomu mělo hned několik reprezentantů hoooodně blízko.

Těžké se rozhodnout, zda koukat na Pardubickou nebo Lievin a tak jsem to vyřešila zvukovou kulisou z televize a Lievin přes FB